Rodzaje kluczy Norma

Wraz z zakupem programu Norma – zarówno PRO, STANDARD jak i EXPERT – nabywca otrzymuje klucz USB przypisany do swojego egzemplarza Normy. Gdy chcemy pracować z programem kosztorysowym klucz musi się znajdować w porcie USB komputera. Nie ma możliwości pracy w programie Norma bez klucza sprzętowego.

Pamiętaj – Norma to program jednostanowiskowy, którego licencja nie pozwala na przepinanie klucza pomiędzy dwoma lub więcej komputerami!

Istnieje kilka rodzajów kluczy:

  1. Klucz USB Cipher czarny – klucz działa w systemach operacyjnych 32-bit i 64-bit, obecnie dodawany do każdego nowo zakupionego programu.

  2. Klucz USB Cipher niebieski (ze złotą naklejką) – klucz starszego typu działa w systemach operacyjnych 32-bit ale nie zawsze w 64-bit.

  3. Klucz KMM USB niebieski (ze srebrną naklejką) – klucz starszego typu działa tylko w systemach operacyjnych 32-bit. W przypadku, systemu 64-bit klucz wymaga wymiany na nowy z pkt.1 (szczegóły pod bezpłatną infolinią handlową KOMAKO 800 109 509).

  4. Klucz LPT - najstarszy typ klucza wykorzystujący port LPT komputera. Ten typ klucza nie będzie działał w systemach 32 lub 64 bit. W tym przypadku niezbędna jest jego wymiana, a w przypadku programów typu Norma 3 i STRIX konieczna jest wymiana tych programów na nowsze jak Norma STANDARD, PRO lub EXPERT(szczegóły pod bezpłatną infolinią handlową KOMAKO 800 109 509).

Pamiętaj – klucz sprzętowy do programu Norma to najważniejsza jego część. . Jeśli zgubisz klucz musisz zakupić nowy program Norma!


SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Rodzaje kluczy do Normy

Instalacja klucza Normy

Aktualizacja klucza Normy

sklep norma pro
norma pro
infolinia handlowa
Zapraszamy do naszych oddziałów od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00